Lepsze biuro w kamienicy, czy w biurowcu? Pytamy ekspertów

admin

Niemalże każdy przedsiębiorca marzy o lokum dla swojej działalności – równocześnie z rozbudową prowadzonej firmy nie wystarczającym jest bowiem zarządzanie interesami z własnego mieszkania, a niezbędnym staje się wynajęcie lub nabycie na własność biura w biurowcu lub też kamienicy. Które z zaproponowanych rozwiązań bardziej jest opłacalne?
Na pytanie to trudno odpowiedzieć jednoznacznie, jako że w każdym z tych przypadków rozpoznać można jednocześnie minusy jak i plusy.

Na początek przyjrzyjmy się pierwszemu z typów lokali, a więc bazę zlokalizowaną w biurowcu posiadającym ekstra lokalizację, w jednym z biznesowych obszarów Krakowa – ul. Jasnogórska Bronowice Bussiness Cenetr. Jak mówią specjaliści z MIX GROUP, zajmujący się budową i obsługą nieruchomości biurowych Jej niewątpliwym plusem jest duży prestiż oraz błyskawiczny wzrost znajomości naszej marki w otaczającym środowisku, jako że biurowce buduje się w zdecydowanej większości w doskonałej lokalizacji, co skutkuje, że odwiedza je kilkaset do nawet kilku tysięcy osób co dzień. Czyni to dla nas darmową, doskonałą reklamę, która – łącznie z przeprowadzoną na dużą skalę reklamą w Internecie – spowodować może, że koszty na najem lub kupno biura w niedalekiej przyszłości się zwrócą. Trzeba jednak pamiętać iż takie podejście do omawianego tematu nie zadowoli wszystkich przedsiębiorców. Przede wszystkim niekorzystne będzie ono dla prowadzących działalność handlową oraz potrzebujących ciszy i spokoju, by z pełnym zadowoleniem realizować swoją twórczą pracę (pisarze, artyści, tłumacze). Właśnie oni winni rozważyć wybór drugiej z opisywanych opcji, a więc zlokalizowanie swojej firmy lub sklepu w kamienicy.

Przeważającymi korzyściami jakie można uzyskać dokonując takiego wyboru są stosunkowo mniejsze koszty zarówno dotyczące pozyskania jak i utrzymania biura. Bowiem kamienice znajdują się często w mniej prestiżowych i odpowiadających przedsiębiorcom obszarach miasta, co powoduje mniejszy czynsz mniejsze stawki za media, czy w reszcie – bardziej korzystny stosunek ceny do powierzchni użytkowej jaką otrzymujemy w ramach ponoszonych kosztów. Przydatnym jest fakt, że pozostaje także szansa dodatkowego zawarcia umowy o korzystanie z piwnicy kamienicy, w której to będziemy w stanie składować materiały sprzedawane w naszym sklepie czy akcesoria nieodzowne do efektywnego prowadzenia działalności (jak chociażby okazjonalnie użytkowaną kserokopiarkę). Negatywnie na działalności gospodarczej, którą prowadzimy odbić się może jednakże mniejsza liczba trafiających codziennie do naszego biura klientów– ściśle łączyć się to będzie nawet z przymusem dedykowania dużo większych środków na kampanię reklamową prowadzoną na lokalnym i ogólnopolskim rynku, celem której będzie zwiększenie świadomości marki wśród zainteresowanych produktami lub usługami klientów.

Jak więc widać, ciężko zarekomendować jakąkolwiek z lokalizacji w oczywisty sposób, dlatego, że jej pożyteczność w dużym stopniu związana będzie ze specyfiką wykonywanej przez nas działalności oraz specyfiki rynku. Wytworzyć się mogą takie okoliczności, że małe biuro w kamienicy zaspokoi w pełni nasze potrzeby, gdy na przykład gdy praca nasza polega na zdalnym świadczeniu usług graficznych lub informatycznych dla klientów niezależnie od miejsca ich przebywania. Znacznie większe oczekiwania odnośnie przestrzeni, jakości dostępnego wyposażenia oraz bezpośredniego dostępu do mediów będzie miał z kolei doradca finansowy, właściciel sklepu stacjonarnego lub właściciel agencji reklamowej. Zgłębiając każdy wariant nie zapominajmy, aby aby mieć na uwadze nie tylko koszty ale też komfortowe warunki prowadzenia swojej działalności.

Next Post

Oczyszczalnie ścieków a ochrona środowiska: jak zapobiegamy zanieczyszczeniom?

Oczyszczalnie ścieków odgrywają kluczową rolę w ochronie środowiska naturalnego, zwłaszcza w zakresie zapobiegania zanieczyszczeniom wód naturalnych. Są one niezbędnym elementem infrastruktury miejskiej, zapewniającym czystość wód i ochronę ekosystemów wodnych przed negatywnymi skutkami działalności ludzkiej. W tym artykule przyjrzymy się procesom oczyszczania ścieków, normom środowiskowym dotyczącym jakości wód, a także wyzwaniom […]

You May Like

Subscribe US Now