Stolarka otworowa energooszczędna – charakterystyka

admin

Każdy i każda z nas z całą pewnością doskonale zdaje sobie sprawę jak istotną rolę pełnią w budynku mieszkalnym, przemysłowym lub obiekcie użyteczności publicznej drzwi oraz okna. To właśnie one zapewniają zadowalający poziom izolacji cieplnej, ograniczają niezbędne nakłady jakie ponieść należy na ogrzewanie, a także zabezpieczają użytkowników lub domowników przed włamaniem dzięki stanowiącym ich nieodłączną część komponentom ochronnym. Dziś tematem naszego artykułu będą aluminiowe okna energooszczędne, których sposób wykonania oraz wykorzystane materiały pozwalają doskonale izolować przed utratą ciepła. Dlaczego tak się dzieje?

Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, iż aluminiowe okna dopasowywane są wręcz idealnie do wymiaru otworu, w którym następnie mają zostać umieszczone. Specjaliści przed wyborem odpowiedniego produktu wykonują dokładne, czasem nawet wielokrotne pomiary, które będą miały na celu zapewnić, że po zakończeniu montażu nie da się zidentyfikować choćby najmniejszej szpary, którą do wnętrza pomieszczenia mogłoby przedostawać się chłodne powietrze z zewnątrz, prowadząc tym samym do wychładzania się danego pokoju czy biura. Obecnie w systemach energooszczędnych stosowane są także specjalne ramki dystansowe łączące w sobie aluminium lub materiał pochodny z włóknem szklanym celem maksymalnego zwiększenia właściwości termoizolacyjnych. Jeżeli zdecydujemy się na implementację takich rozwiązań w obszarze całego budynku, możemy liczyć się z ograniczeniem kosztów ponoszonych comiesięcznie na ogrzewanie o nawet 4-5 %. Przypomnijmy, że jest to zysk czysto pasywny, a więc nie wymaga on od nas jakichkolwiek dodatkowych działań poza instalacją okien energooszczędnych oraz sprawdzania stanu ich zużycia co kilka miesięcy.

Co ważne, w rzeczonych elementach wykończeniowych przestrzeń pomiędzy poszczególnymi taflami szkła wypełniana jest gazem szlachetnym, najczęściej argonem lub kryptonem, które to w znacznym stopniu zwiększają wydajność termiczną takich okien. Jednocześnie samo szkło charakteryzuje się tak wysoką jakością, że nie występuje ryzyko jego pękania, przesuwania się lub deformacji na skutek wieloletniej ekspozycji na działanie stale zmieniających się warunków atmosferycznych.

Czy warto się na takie rozwiązanie zdecydować? Naszym zdaniem – jak najbardziej tak, szczególnie jeżeli planujemy modernizację domu oraz poprawienie jego walorów izolacyjnych. Co prawda systemy energooszczędne nie należą do najtańszych, jednakże zdaniem ekspertów ich implementacja bardzo szybko się zwraca, po czym użytkownikowi pozostaje wyłącznie liczenie oszczędności poczynionych na ogrzewaniu! Zanim zdecydujemy się na zakup określonego produktu upewnijmy się, że jest on opatrzony wszelkimi niezbędnymi certyfikatami oraz przeszedł kluczowe testy potwierdzające jego energooszczędne właściwości – na rynku natknąć się można bowiem na wiele wyrobów, które producenci reklamują jako poprawiające efektywność termoizolacyjną obiektu, jednakże po dokładnym zapoznaniu się z ich specyfiką można wyciągnąć wniosek, że są to jedynie hasła marketingowe niemające jakiegokolwiek pokrycia w rzeczywistości!

Next Post

Znaczenie kabli i przewodów w przemyśle

Wielu z nas kojarzy przemysł, niezależnie od jego gałęzi, z szeroką gamą wysoce zaawansowanych urządzeń, maszyn i modułów kontrolnych, dzięki którym mogą one funkcjonować w sposób mniej lub bardziej zaawansowany. Osoby zatrudnione w różnorakich branżach przemysłu jak również pasjonaci nowinek technologicznych zdają się jednak zapominać o niezwykle istotnej roli jaką […]

You May Like

Subscribe US Now