Systemy ocieplania budynków

admin

W nowoczesnym budownictwie systemy ocieplania stanowią nieodłączny element obiektów mieszkalnych, przemysłowych oraz biurowych, jako że umożliwiają one osiągnięcie zadowalającej izolacji termicznej. Dlaczego jest ona tak istotna? Dodatkowa warstwa izolacyjna, powstająca najczęściej na bazie specjalnie przygotowanych paneli styropianowych czy ich odpowiedników bazujących na wełnie mineralnej, pozwala na ograniczenie nawet o kilkanaście procent wydatków ponoszonych na dogrzewanie budynku w sezonie zimowym.

Zastosowanie takiego rozwiązania szczególnie opłaca się przede wszystkim właścicielom i zarządcom dużych biurowców, bloków mieszkalnych, czy wielkopowierzchniowych zakładów produkcyjnych – w ich przypadku ograniczenie kosztów opału nawet o 2-3 procent może oznaczać oszczędności na poziomie kilku tysięcy złotych, które to można następnie przeznaczyć na dalszą modernizację i zwiększanie użyteczności takiego obiektu.

Co intrygujące, okazuje się, że profesjonalnie zaimplementowany system ocieplania pełni swoje zadanie nie tylko w zimie, bowiem dzięki jego zastosowaniu możliwe jest ograniczenie do minimum zbyt szybkiego nagrzewania się ścian w okresie letnim, kiedy to z nieba leje się żar. Pozwala to utrzymać we wnętrzu budynku przyjemnej, niewysokiej temperatury…i to bez wykorzystania w tym calu klimatyzacji, która jak doskonale wiemy zużywa niemałe ilości energii elektrycznej, prowadząc tym samym do generowania dodatkowych kosztów.

Warto wiedzieć, że w większości przypadków systemy ociepleń składają się od kilku do kilkunastu warstw, jednak nie służy to tylko i wyłącznie zapewnieniu optymalnej izolacji termicznej. Istotne jest bowiem także zagwarantowanie użytkownikowi żywotności nabytego, niejednokrotnie niemałym kosztem, rozwiązania oraz zwiększenie jego odporności na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne, które jak wiemy mogłyby doprowadzić, że na powierzchni ocieplenia pojawią się deformacje czy otwory, a w obszarze takim termoizolacja zostanie zaburzona.

Eksperci ds. szeroko pojętego budownictwa rekomendują, by o ocieplenie budynku zadbać w sposób kompleksowy. Co to oznacza? Warto system ocieplania ścian połączyć z wysokiej jakości, energooszczędnymi drzwiami i oknami, dzięki którym nie tylko cieszyć się będziemy ponadprzeciętną izolacją akustyczną, ale także wszelkie starania podejmowane o utrzymanie zadowalającej temperatury przynosić będą o wiele bardziej zadowalające efekty. Podobnie jak w przypadku innych elementów wykończeniowych tak i w momencie kiedy decydujemy się na docieplenie swojego domu, firmy, czy też sklepu, nie powinniśmy kierować się oszczędnościami, gdyż nabycie niskiej jakości wyrobów budowlanych skutkować może niezadowalającą izolacją termiczną, a także szybszym niż spodziewane zużywaniem się paneli stanowiących element systemu. Naszym zdaniem warto wydać od kilku do kilkunastu procent więcej, co pozwoli nam mieć pewność, iż jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami systemu ocieplania budynków, który przetrwa niejedne zawirowania pogodowe, a także cieszyć będzie oko swoim estetycznym wyglądem przez długie lata!

Next Post

Stolarka otworowa energooszczędna – charakterystyka

Każdy i każda z nas z całą pewnością doskonale zdaje sobie sprawę jak istotną rolę pełnią w budynku mieszkalnym, przemysłowym lub obiekcie użyteczności publicznej drzwi oraz okna. To właśnie one zapewniają zadowalający poziom izolacji cieplnej, ograniczają niezbędne nakłady jakie ponieść należy na ogrzewanie, a także zabezpieczają użytkowników lub domowników przed […]

You May Like

Subscribe US Now